Aktualności

„Spełniona obietnica” – zapowiedź

Lada dzień odbierzemy z drukarni nową książkę: „Spełniona obietnica. Kim jest i jak działa Duch Święty?” autorstwa o. Wita Chlodowskiego. To piękna publikacja, która opisuje różnorodne przymioty i aspekty działania Parakleta – zarówno indywidualnie, w życiu wierzącego, jak i szerzej: we wspólnotach i w całym Kościele – oparta głównie na nauczaniu o. Raniera Cantalamessy.

Książka powstała na podstawie pracy doktorskiej, co jest widoczne w stylu tej publikacji, więc niewątpliwie to lektura ambitna. Autorowi udało się jednak doskonale połączyć aspekty naukowo-teologiczne z żywym, praktycznym doświadczeniem mocy i działania Ducha Świętego. Dzięki temu czytelnik będzie mógł poznać Go bliżej i bardziej świadomie przeżywać swoją relację z Nim, obficie czerpiąc ze wszystkiego, co Duch Święty pragnie mu ofiarować.

Poniżej fragment przedmowy do książki:

„To nie jest książka do poduszki. To jest książka do czytania. Prawdziwego czytania, może regularnego, po parę stron dziennie, z użyciem jakiegoś podkreślacza, bo jest tam sporo rzeczy, które, uważam, podkreślić warto. Niektóre fragmenty zwróciły moją uwagę do tego stopnia, że zacząłem je czytać osobom, które niebacznie znalazły się w pobliżu, a nie bardzo wypadało im uciekać. Z niektórymi z nich wywiązał się potem dialog na temat tego, co Duch Święty robi z nami i w nas. W jaki sposób uzdrawia, jak inspiruje, jak i jakich udziela charyzmatów, dlaczego charyzmaty są w ogóle potrzebne i czym grozi ich odrzucenie. (…) To nie jest książka jedynie o charyzmatach. To książka o Duchu Świętym w oparciu o nauczanie o. Raniera Cantalamessy. Czytelnik znajdzie w niej próbę odpowiedzi na wiele pytań związanych z trzecią Osobą Trójcy Świętej, poczynając od pochodzenia imienia Ducha Świętego, aż po kwestię Jego działania dzisiaj”.

spelniona-obietnica_nowe_zapowiedz

Leave a Comment