Aktualności

„Życie w uwielbieniu” – zapowiedź

Trwają ostatnie przygotowania do publikacji naszej pierwszej książki. A porusza ona niezwykle istotny temat, dotykający samej istoty naszej natury i prawdziwego przeznaczenia; temat kluczowy dla każdego, kto ma lub pragnie mieć żywą oraz pełną miłości relację z Jezusem.

okladka_zycie_w_uwielbieniu

 

Na rynku można znaleźć wiele cennych książek poświęconych tematowi uwielbienia i zwykle mówią one przede wszystkim o różnych formach czy funkcjach tego rodzaju modlitwy. Z kolei Ulf Ekman w swojej książce „Życie w uwielbieniu” skupia się przede wszystkim na tym, czym owo uwielbienie w ogóle jest, opisuje jego istotę oraz pochodzenie. Bo przecież dopiero po właściwym zrozumieniu tych podstawowych prawd nasze serce może w naturalny sposób zostać rozpalone pragnieniem uwielbienia.

 

Ze wstępu samego autora:

„Chwała i uwielbienie to nie jest po prostu temat – to wezwanie i styl życia, jakie Pan przeznaczył wszystkim swoim dzieciom. Żywy Bóg stworzył każdego z nas po to, abyśmy Go wielbili i gdy przyjdzie ten dzień, kiedy znajdziemy się już w niebie, będziemy to robić na wieki. (…) Chwała i uwielbienie to jedne z najgłębszych, najważniejszych i najbardziej czułych rzeczy, w jakie możemy się zaangażować, ale jednocześnie budzą wiele kontrowersji. Brak zrozumienia ich wartości i znaczenia sprawia, że stajemy się ubodzy i pozbawieni jednej z najpotężniejszych, najwspanialszych rzeczy, jakie dał nam Pan”.

W książce można znaleźć wiele cennych wskazówek – nie tylko dla osób posługujących we wspólnotach jako prowadzący uwielbienie, ale przede wszystkim dla każdego, kto pragnie rozumieć, co w praktyce oznacza „wielbić w Duchu i prawdzie” oraz poddać temu swoje życie.

Już wkrótce książka pojawi się w sprzedaży.

 

A na koniec kilka słów o autorze:

ULF EKMAN – szwedzki teolog, misjonarz, autor kilkudziesięciu książek, założyciel charyzmatycznej wspólnoty Livets Ord (Słowo Życia), której przez 30 lat przewodził jako pastor. Ewangelizował m.in. w Bangladeszu, Rosji, Ukrainie, Łotwie, Armenii, Azerbejżdżanie, Albanii, Izraelu oraz w Indiach. W 2014 roku wraz z żoną, Birgittą, wstąpił do Kościoła katolickiego. Obecnie zaangażowany w wiele działań ewangelizacyjnych, podróżuje po całym świecie, by mówić o Jezusie i pięknie Kościoła.

 

Leave a Comment